Partnerystės rinkodaros terminas atsirado dar 1994 metais, tačiau didesnis jo augimas prasidėjo 1996 metais, „Amazon“ pristačius savo partnerystės tinklą. Remiantis rinkos tyrimų įmonės „Forester“ užsakyta apklausa, iki 2020 metų JAV partnerystės rinkodaros rinkos dydis pasieks 6.8 milijardo JAV dolerių. Lietuvoje partnerystės rinkodaros programos daugeliui įmonių vis dar yra neatrasta bei neišnaudota verslo plėtros niša.
Partnerystės rinkodara yra internetinės rinkodaros forma, kai reklamuojami kitų įmonių ar žmonių produktai/paslaugos, o už pardavimus mokamas komisinis mokestis. Susirandate Jums patinkanti produktą, reklamuojate jį ir nuo kiekvieno pardavimo uždirbate pinigus. Skirtingai nei „GoogleAdsense“ tinkle už reklamos paspaudimus dažniausiai nėra mokama.
Kas sudaro partnerystės rinkodaros tinklą?
Partnerystės rinkodaros tinklą sudaro 4 pagrindinės dalys: prekybininkai, partnerystės rinkodaros tinklas, partneriai (leidėjai) ir pirkėjai.
Prekybininkais gali būti prekinio ženklo atstovai, didmeniniai ir mažmeniniai prekybos atstovai ar tiesiog individualūs žmonės pardavinėjantys savo paslaugas internetu. Prekybininkai bendradarbiauja su partneriais siekdami padidinti savo pardavimus ar sugeneruoti daugiau naujų kontaktų. Prekybininkai gali bendradarbiauti per pasirinktą partnerystės rinkodaros tinklą arba sukurti savo naują tinklą. Jie taip pat nustato tikslą partneriams, už kurį bus mokami komisiniai – tai gali būti pardavimas, naujo kontakto pritraukimas, kartais mokama už reklamos paspaudimą.
Partnerių tinklas jungia prekybininkus ir partnerius. Partnerių tinklas turi analitinius ir stebėjimo bei ataskaitų teikimo įrankius ir valdo mokėjimus. Pardavėjai gali pasirinkti partnerių tinklą, kad galėtų tvarkyti savo partnerystės programą arba sukurti savo platformą.
Partneriai (Affiliate Marketer) – interneto naudotojai, kurie reklamuoja produktus ar paslaugas ir už tai gauna komisinius. Rinkoje yra daugybė skirtingų būdų reklamuoti pasirinktus produktus – kuriamiblog‘ai, rašomos apžvalgos, filmuojami video pristatymai, dedami reklamos baneriai, organizuojamos reklaminės kampanijos. Tik nuo partnerio žinių ir kūrybiškumo priklauso, kaip jam seksis daryti pardavimus internete. Už kiekvieną sėkmingą pardavimą, partneris gauna nustatytą procentą ar fiksuotą sumą komisinių.
Pirkėjai yra visi interneto naudojai. Nėra tokių interneto naudotojų, kurie negalėtų tapti potencialiais pirkėjais.
Kiek gali uždirbti partneriai?
Norėdami tapti sėkmingu partneriu, pirmiausia internete turite turėti savo komunikacijos kanalą, kuriuo gali būti Facebook puslapis, specifinis blog‘as, Youtube kanalas ar net Instagram paskyra. Norint uždirbti pinigus iš partnerystės rinkodaros nebūtina būti labai populiaru informacijos sklaidos šaltiniu. Net turint 50 apsilankymų komunikacijos kanale per dieną, galima sėkmingai daryti pardavimus. Svarbiausia tinkamai suprasti savo auditoriją ir pasiūlyti produktus atitinkančius jų poreikius. Be abejo, siūlomi produktai negali kardinaliai skirtis nuo kuriamo turinio. Juk nesiūlysite įsigyti automobilio padangų, jei kuriate blog‘ą apie grožio produktus ir stilių.
Partnerių uždarbis priklauso nuo parduodamo produkto, turimos auditorijos ir šalies. Vieni partneriai susikuria per partnerystės rinkodarą darbo vietą, kiti – pasyvių pajamų šaltinį savo pomėgiams.
Daugiau naujienų – mūsų Linkedin paskyroje.